Opublikowano:

Rolety zewnętrzne jako ochrona antywłamaniowa

Rolety zewnętrzne

Bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny to na pewno jeden z najważniejszych czynników. Chcemy chronić naszych bliskich przy użyciu różnych metod, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrożenie wywołane działaniem osób z zewnątrz. W ostatnich latach dużo mówi się o tym, że dobrą ochroną antywłamaniową są rolety zewnętrzne. Jednak, czy mogą one spełniać tak zaawansowaną funkcję? Czy są w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszym bliskim? W naszym artykule wyjaśniamy, co jest prawdą, a co mitem.

Czy na pewno chronią?

Profesjonalne rolety antywłamaniowe to solidna opcja, która wyróżnia się dość wysoką ceną. Ich budowa uniemożliwia intruzom wdarcie się do środka, dzięki czemu nasza rodzina może być w pełni bezpieczna. Czy taką samą rolę pełnią standardowe rolety zewnętrzne? Niestety nie. Wynika to m.in. z ich budowy i przeznaczenia. Jednak nie oznacza to, że nie są one elementem, który podnosi nasze bezpieczeństwo. Jak to rozumieć?

Czytaj też: Drewniane czy z PCV – jakie okna wybrać?

Rolety zewnętrzne nie są propozycją antywłamaniową, ale produktem zabezpieczającym. Bazują na solidnych materiałach, takich jak aluminium, dzięki czemu w dużym stopniu utrudniają przedostanie się do wnętrza pomieszczenia. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a każda próba ich niszczenia wywołuje głośny, alarmujący dźwięk. Rolety zewnętrze doskonale zabezpieczają też szyby okienne przed aktami wandalizmu, takimi jak rzut kamieniem, czy inna próba rozbicia delikatnego szkła. Potencjalny włamywacz, widząc przed sobą przeszkodę, może porzucić swoje zamiary, szczególnie gdy rolety zewnętrzne wyposażone są w dodatkowe akcesoria w postaci rygli ręcznych, zamków lub rygli automatycznych. 

Przemyślana budowa

Dlaczego rolety zewnętrze są tak skuteczne? Przede wszystkim dlatego, że jak już wspomnieliśmy, wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Sama ich konstrukcja wzmacnia nasze bezpieczeństwo, a ruchome pióra zapewniają prywatność i chronią przed ciekawskimi spojrzeniami. Rolety mogą być wyposażone w dodatkową blokadę, która w jeszcze większym stopniu utrudnia włamanie. Jednocześnie są to propozycje w pełni wygodne, które można zintegrować z dowolnym systemem „Inteligentnego domu”. Taka opcja otwiera przed nami możliwość zdalnego sterowania poszczególnymi elementami za pomocą smartfonu, czy tabletu.  

O nas

Jeśli szukasz produktów wysokiej jakości, wybierz rolety zewnętrzne naszej firmy. Nasz asortyment to klasyczne rolety zewnętrzne ST2000, ale także rolety zewnętrzne ST2000 wraz z moskitierą. Dostępne rozwiązania sprawdzają się niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w budynku wielopiętrowym. Ich wykorzystanie pozwoli Ci cieszyć się bezpieczeństwem i pełnym komfortem psychicznym.

Dlaczego warto wybrać właśnie nasze produkty? Przede wszystkim dlatego, że na rynku jesteśmy już od lat, co sprawia, że posiadamy dużą wiedzę i doświadczenie. Naszym celem jest maksymalne zadowolenie klientów i spełnianie wszystkich ich oczekiwań. Zatrudniamy doświadczonych fachowców, którzy podejmą się realizacji każdego zlecenia i służą doradztwem. Jednocześnie gwarantujemy solidność oraz pełen profesjonalizm. Już dziś sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *