Opublikowano:

Przed czym nas chronią osłony okienne?

rolety wewnętrzne

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieszkaniu, czy w domu, zapewne cenisz te same wartości. Należą do nich m.in. poczucie bezpieczeństwa Twoje i wszystkich członków Twojej rodziny, wysoki poziom prywatności i należyta ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Aby je osiągnąć, niezbędne jest planowanie i łączenie wielu współgrających ze sobą elementów. Jednym z czynników, który może poprawić komfort Twojego życia, są odpowiednio dobrane osłony okienne. Mitem jest, że wykazują one jedynie wartość estetyczną. Ich główną funkcją jest w rzeczywistości wielopłaszczyznowa ochrona. Na czym ona polega? I jak wybrać odpowiedni rodzaj osłon okiennych? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Osłony okienne – rodzaje

Warto zacząć od wyjaśnienia, co właściwie mamy na myśli mówiąc o osłonach okiennych. Okazuje się, że zaliczamy do nich wszystkie elementy, które dopasowujemy do okna i które łączą w sobie funkcję estetyczno-ochronną. Do grupy tej należą m.in. dobrze wszystkim znane firany i łączone z nimi zasłony. To tradycyjne rozwiązanie, które może przybierać różne formy. Niektóre propozycje są bardzo cienkie i subtelne, inne – solidne i ciężkie. Kolejna opcja to popularne żaluzje okienne, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych wzorów mamy sposobność wybierać spośród dziesiątek propozycji – od minimalistycznych, aż po bardziej ekstrawaganckie. 

W wielu miejscach dużym zainteresowaniem cieszą się także rolety wewnętrzne. To wygodna opcja, która pozwala nam na doskonałe dopasowanie ilości wpadającego światła przy jednoczesnym zachowaniu wygody i higieny. Rolety polecane są szczególnie dla alergików, ponieważ ich struktura nie zatrzymuje niekorzystnych mikrozanieczyszczeń. Z kolei dla wszystkich osób, które cenią naturalny styl, polecane są drewniane okiennice, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. To solidne rozwiązanie, które będzie nam towarzyszyć przez lata i nada naszej przestrzeni niepowtarzalnego wyglądu.

Czytaj też: Czy plisy są dobrym wyborem do okien na parterze?

Osłonny okienne – przed czym chronią?

>Dlaczego nasze okna powinny zostać wyposażone w dodatkową osłonę? Okazuje się, że wiąże się to z wieloma korzyściami. Przede wszystkim odpowiednio dobrany element ochroni nas przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Oznacza to dla nas ochronę świetlną i termiczną. Chociaż polskie lato nie trwa długo, upalne dni mogą dać się nam we znaki. Dodatkowa bariera jest więc ważna, szczególnie jeśli nasza sypialnia lub salon umiejscowione są po stronie południowej, lub wschodniej. Jednak to nie koniec. Rolety, czy żaluzje mogą także sprawić, że do naszego mieszkania nie będą przedostawać się dźwięki z zewnątrz. Dobrze dobrane osłony połączone z nowoczesnym oknem stają się barierą dla rozmów sąsiadów, czy szumu samochodów. To rozwiązanie, które zapewnia nam pełen spokój i możliwość relaksu.

Kolejna kwestia to zapewnienie wysokiego stopnia prywatności. Nikt z nas nie chce, żeby spojrzenia sąsiadów, czy przechodniów zakłócały nasze codzienne aktywności. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem stają się różnego rodzaju osłony okienne. To dzięki nim możliwe jest odgrodzenie się od innych, a tym samym zapewnienie komfortu i prywatności.

Warto także pamiętać, że solidne osłony okienne mogą przyczyniać się do naszego bezpieczeństwa. Wykonana na bazie drewna, zamykana propozycja może zostać wyposażona w dodatkowe systemy antywłamaniowe, dzięki czemu ryzyko nieproszonych gości zostanie zminimalizowane. 

Jaką osłonę wybrać?

Widać więc wyraźnie, że osłony okienne pełnią wiele ważnych funkcji. Jednak jaki ich rodzaj warto wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji i od tego, jaka ochrona jest dla nas najważniejsza. Osłona powinna być praktyczna, a z drugiej strony musi wyróżniać się walorami estetycznymi. Powinna być także dopasowana do miejsca, w którym mieszkamy i do rodzaju pomieszczenia. Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Firany i zasłony to elementy, które możemy często zmieniać, tak by nie popaść w monotonię. Często okazuje się jednak, że cienkie propozycje pełnią raczej rolę ozdobną, a nie ochronną. Większy stopień zaciemnienia mogą zapewnić dopiero grubsze i ciężkie kotary, które warto zastosować m.in. w sypialni. Z kolei żaluzje i rolety pomagają nam kontrolować kierunek i ilość światła, dzięki czemu zapewniają cień. Do naszych preferencji możemy dopasować zarówno materiał, z jakiego są wykonane, jak i ich kolor. Są jednak rozwiązaniem na długi czas, dlatego wiele osób decyduje się na ich klasyczną formę. Oczywiście najbardziej profesjonalną propozycją są okiennice, które zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i prywatność. Są jednak większe i bardziej masywne, przez co wymagają dużej powierzchni.

Nasza oferta

Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu brakuje odpowiednio dobranych osłon okiennych, to najwyższy czas zwrócić się o poradę do specjalistów. Na naszej stronie www znajdziesz szeroki asortyment, w tym rolety materiałowe, rolety dzień-noc, rolety zewnętrzne, a także rolety nadstawne. W zakres naszych usług wchodzi zarówno dystrybucja wysokiej klasy rozwiązań, jak i ich specjalistyczny montaż. Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na zapewnienie klientom maksymalnego zadowolenia. Pragniemy, by nasze osłony okienne rzeczywiście spełniały swoją rolę – zapewniały bezpieczeństwo i komfortowe warunki mieszkaniowe. Już dziś sprawdź naszą ofertę i wybierz model, który łączy w sobie estetykę i solidność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *