Opublikowano:

Czy plisy są dobrym wyborem do okien na parterze?

plisy okienne

Prywatność w naszym domu jest równoznaczne z komfortem, jaki możemy odczuwać, przebywając w nim. Dlatego wiele osób decyduje się na zamontowanie rolet czy plis na oknach. Czym są plisy? Czy będą dobrym wyborem do okien na parterze? Zastanówmy się!

Nowoczesna metoda do zasłaniania okien!

Czym są plisy do okien? Otóż są to osłony okienne, których materiał został sprasowany w formę harmonijki, a następnie umieszczony między profilami, wykonanymi z aluminium lub plastiku. Plisy okienne pozwalają na regulację stopnia zaciemnienia w pomieszczeniu, ponieważ możemy ustawić materiał w dowolnym miejscu na szybie, na dole, na górze i na środku, oczywiście z możliwością zasłonięcia również całego okna. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie chce rezygnować ze światła dziennego, a jednak zachować swoją prywatność i komfort mieszkania, przy tym uchronić się od oślepiającego słońca. Możemy wyróżnić kilka zalet takiego typu zasłon okiennych:

  • pełna kontrola światła dziennego oraz poziomu zaciemnienia pomieszczenia,
  • izolacja termiczna,
  • zwiększona prywatność- plisy potrafią jednakowo ukryć mieszkanie, przepuszczając przy tym więcej światła do wnętrza, dlatego doskonale sprawdzą się również w mieszkaniach na parterze,
  • korzystna cena i długie lata pracy dzięki solidnym profilom.

Jak jednak dokonać dobrego wyboru osłon okiennych, takich jak plisy?

Czytaj też: Czy, mieszkając w bloku, trzeba uzyskać pozwolenie na montaż rolet zewnętrznych?

Wybór plis do okien!

Wybierając odpowiednią plisę, powinniśmy zwrócić uwagę na specyfikę wybranych tkanin. W zależności, od typu materiału, będzie miała mniejsze lub większe właściwości zacieniające pomieszczenia. Wybierając rodzaj materiału, będziemy musieli się zastanowić czy znajdzie ona zastosowanie w naszej sypialni, salonie czy kuchni. Również usytuowanie naszego mieszkania ma tutaj ogromne znaczenie, otóż mieszkając na parterze, prawdopodobnie wybierzemy grubszy materiał, który nie tylko ochroni nas przed światłem słonecznym, ale również pozwoli nam zachować jak najwięcej prywatności. Okna to jeden z elementów dekoracyjnych naszego domu, dlatego warto poświęcić uwagę na odpowiedni wybór rolety zasłaniającej nasz dom przed przechodniami, jak również odpowiadający naszemu gustowi i upodobaniom estetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *