Opublikowano:

Aluminiowa imitacja klinkieru – elegancja na zewnątrz

klinkiery aluminiowe

AAluminiowa imitacja klinkieru ma zastosowanie przy wykonywaniu zewnętrznych parapetów. Dzięki nowoczesnej technologii możemy wybrać w dowolnych kolorze, tworząc spójność z elewacją i stolarką okienną. Materiał jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcemy nadać estetyki budynkowi, postawmy na tego typu produkty.

Zastosowanie klinkieru

Klinkier jest ceramicznym materiałem, otrzymywanym z gliny i piasku. Dawniej wykorzystywany był do budowy kominów w budynkach prywatnych i przemysłowych oraz do budowy kanałów ściekowych. Doskonale spełniał swoje zadanie, bo do dziś tego rodzaju cegły są w użytku. Klinkier jest obecnie stosowany w elewacjach, chroniąc ściany przed deszczem, wilgocią, śniegiem oraz mechanicznymi uszkodzeniami. Klinkier oprócz wartości praktycznych, pełni funkcję estetyczną stając się dekoracją budynku zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Cegły klinkierowe służą nie tylko do budowy ścian, ale także ogrodzeń, a coraz częściej są wprowadzane do wnętrz obiektów. Wykonuje się z nich obudowy kominków i ściany pomieszczeń, dzięki nowoczesnej technologii.

Jak dobrać parapety zewnętrzne do białych okien?

Aluminiowa imitacja klinkieru — elegancja na zewnątrz

Parapet zewnętrzny zabezpiecza przestrzeń pod oknem, przed czynnikami atmosferycznymi. Powinien wyglądać estetycznie i być spójny z elewacją budynku. Firma BULAR Plus tworzy je płytek aluminiowych, które wyglądają elegancko. Szczególnie są pożądane, gdy montujemy okna aluminiowe. Parapety aluminiowe imitujące klinkier, dostępne są w wielu kolorach, co zdecydowanie przekonuje, do ich zakupu. Okna zyskują na wyglądzie, gdy mają estetyczne wykończenie. Stolarka drewniana z parapetem np. w złotym kolorze wygląda niezwykle oryginalnie. Doskonały wygląd to jeszcze nie wszystko, ponieważ parapety aluminiowe z płytek są odporne na uszkodzenia mechaniczne.  Aluminiowa imitacja klinkieru cieszy się zainteresowaniem architektów, którzy wykorzystują tego rodzaju rozwiązania w projektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *