Opublikowano:

Drewniane czy z PCV – jakie okna wybrać?

Drewniane obramowania okien

Zakup okien jest jedną z ważniejszych spraw zarówno w mieszkaniu jak w domu jednorodzinnym. Zanim dokonamy wyboru, musimy zwrócić uwagę na termoizolację, ponieważ okna muszą zapewniać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

Komfort cieplny w budynku zależy od poziomu termoizolacyjności okien i ich szczelności. Stolarka okienna musi zapewniać także dużą ilość naturalnego światła. Dlatego zwróćmy uwagę na rozmieszczenie przeszkleń. Jeśli chodzi o estetykę, nie będziemy mieli większych problemów z wyborem, bo dostosujemy je do indywidualnych upodobań, wystroju wnętrz i elewacji budynku. Największą dowolność, biorąc pod uwagę elewację, mamy w domu jednorodzinnym. Najtrudniej jest dobrać okna do mieszkania w zabytkowej kamienicy, bo musimy zawsze dostosować się do architektury budynku. Wybierając okna, zwróćmy uwagę również na szyby, od których zależy dobra termoizolacja.

Czytaj też: Osłona i ochrona – postaw na rolety w zestawie z moskietierą

Czy warto wybrać okna drewniane?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, poznajmy zalety i wady okien drewnianych i z PC Okna drewniane – drewno jest naturalnym, ekologicznym i trwałym materiałem, ale wymaga konserwacji i musimy o tym pamiętać. Okna drewniane dopasujemy do stylu budynku oraz wnętrz. Stolarka drewniana jest synonimem prestiżu, więc wybierana przez najbardziej wymagających klientów. Okna drewniane nie należą do najtańszych, ponieważ dość skomplikowany jest proces produkcji. Ich zaletą jest lepsza jakość powietrza we wnętrzach i oszczędność energii. Solidne profile 68, 78 i 92 mm okien drewnianych dostępnych w firmie Bular Plus gwarantują doskonałe parametry cieplne w wariantach ze zróżnicowanym pakietem szybowym. Okna renomowanych producentów – Ecoline, Thermoline i Ecotherm – nie tylko wpływają na estetyczny wygląd budynku, ale też zapewnią bezpieczeństwo. Okna drewniane możemy malować na dowolny kolor, więc zawsze możemy je odświeżyć. Taką możliwość daje tylko drewno.

Czy okna PCV są dobrym wyborem?

Okna PCV są przede wszystkim tańsze od drewnianych, dlatego też bardzo popularne wśród klientów. Występują w różnych rozmiarach, kolorach i modelach, o zróżnicowanych parametrach technicznych. Okna PCV są wygodne w utrzymaniu, estetyczne i zatrzymują ciepło w domu. Jednak nie są tak trwałe, jak drewniane, cena idzie za jakością. Okien PCV nie malujemy, więc przed zakupem powinniśmy również przemyśleć kolor stolarki. Okna z PCV są odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, wodę, a ponadto zatrzymują ciepło. Nie wymagają specjalnej konserwacji i czyszczenia. Są wygodne do mycia, wystarczy czyścić je zwykłą miękką szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnych detergentów, ale niczym nie szorować. Okna plastikowe, są numerem 2 na rynku, ale kiedy się rozejrzymy, niemal we wszystkich mieszkaniach mamy białe okna plastikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *