Opublikowano:

Zalety przemysłowych bram segmentowych

brama

Bramy segmentowe są najpopularniejszym rodzajem bram. Stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych. Przemysłowe bramy segmentowe otwierają się pionowo, dzięki czemu pozostawiają sporo wolnego miejsca przed i za bramą. W zależności od preferencji, brama może być odstawiana pionowo nad otworem, płasko pod stropem bądź równolegle do dachu skośnego.

Jakie cechy stanowią największe zalety przemysłowych bram segmentowych?

Pierwszą zaletą przemysłowych bram segmentowych jest ich różnorodność. W zależności od preferencji i potrzeb, możemy zdecydować się na bramy wykonane ze stali, aluminium bądź innych trwałych materiałów, dostępne w różnych kolorach. Oprócz tego, to my decydujemy o wyglądzie paneli umieszczonych w bramie. Dzięki temu możemy dobrać bramę dopasowaną technologicznie i estetycznie do reszty budynku. Bramy przemysłowe tego typu charakteryzują się dużą odpornością na urazy mechaniczne, gwarantując wysoki poziom zabezpieczenia przed uszkodzeniem czy włamaniem.

Kolejną zaletą przemysłowych bram garażowych jest szybkość otwierania. Dzięki temu sprawnie można wjechać czy wyjechać z garażu, nie tracąc niepotrzebnie czasu. Ogromnym plusem bram przemysłowych jest ich łatwy montaż. Zlecając tą pracę specjalistom po krótkim czasie będziemy mogli korzystać z bramy. Warto wspomnieć również o bardzo cichej pracy bram segmentowych. Jest to szczególnie ważne w zakładach, gdzie brama jest podnoszona i opuszczana non stop. Montując przemysłową bramę segmentową nie musimy martwić się o hałas.

Czytaj też: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu?

Tego rodzaju bramy są również bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie straszny im deszcz ani mróz. Segmentowe bramy przemysłowe mogą mieć różną budowę i akcesoria. Dzięki temu możemy dobrać pod siebie odpowiednie rozwiązania i poziom zautomatyzowania bramy. Do wielu modeli można zamontować specjalne instalacje alarmowe, które jeszcze bardziej zwiększają poziom bezpieczeństwa. Bramy przemysłowe cechują się bardzo dobrą izolacją termiczną, dzięki czemu nie musimy się martwić o zwiększone koszty ogrzewania zakładu.  Ceny tego rodzaju bram przemysłowych, w porównaniu do ich cech i zalet są stosunkowo niskie, dlatego zdecydowanie warto zdecydować się na to rozwiązanie do swojego zakładu przemysłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *