Opublikowano:

Jak czyścić rolety wewnętrzne?

dekoracja z rolety rzymskiej

Czy wiesz o tym, jak tak właściwie czyścić wewnętrzne osłony okienne? Czy wystarczy do tego wybrany detergent i mokra ściereczka? A może rolety, a w tym rolety materiałowe należy prać w pralce? Specjalnie dla Ciebie postanowiliśmy poruszyć tę kwestię w nieco szerszym kontekście. Przeczytaj nasz artykuł do końca i dowiedz się, jak należy czyścić rolety wewnętrzne. Sprawdź, czy dotychczas robiłeś to w odpowiedni sposób.

Zasady czyszczenia poszczególnych rodzajów rolet wewnętrznych

Zanim przejdziesz do czyszczenia swoich rolet wewnętrznych, określ, jakie osłony okienne masz w swoim domu czy mieszkaniu. Jeżeli nie do końca wiesz, czy Twoje rolety można określić jako warianty rzymskie, czy jako zwykłe rolety materiałowe, porównaj posiadane produkty z tymi, które znajdziesz w internecie. W ten sposób prędko zorientujesz się, jakie dokładnie rolety zamierzasz czyścić.

Nieco inaczej czyści się poszczególne rodzaje rolet. Na przykład rolety materiałowe warto czyścić odkurzaczem z ustawioną minimalną mocą ssania (by nie uszkodzić odkurzanej osłony). Można też posłużyć się zwykłą gumką do mazania, a nawet wałkiem do czyszczenia odzieży. Jeżeli zabrudzenia są większe, niezbędne może okazać się wykorzystanie wilgotnej ściereczki. Należy przy tym uważać, by nie zrobić odbarwień, zacieków lub przetarć na materiale. Ostrożność jest w tym przypadku bardzo wskazana.

Nieco bardziej odporne na przecieranie są rolety rzymskie, które można prać w domowych warunkach w temperaturze 30°C. Osłony te można też oddać do czyszczenia chemicznego. Rolety plisowane natomiast warto przecierać zwilżoną ściereczką lub gąbką. Możliwe jest też ich namaczanie w wodzie z delikatnym detergentem, ale jest to trochę bardziej ryzykowne niż przecieranie rolet ściereczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *